Akce pro děti v Brzoticích

06.02.2015 13:07

V roce 2014 proběhlo v Brzoticích několik akcí pro děti. První z nich byl dětský karneval, poté se brzotické děti sešly k dubnovému pálení čarodějnic. A v červnu, kdy místní hasiči slavili výročí 105 let od svého založení, byla pro děti největší radostí vytoužená pěna. 

Také oslavu dětského dne brzotické děti a jejich rodiče nezanedbali a vypravili se na celodenní výlet. Navštívili Chýnovskou jeskyni, kde okukovali netopýry, a v táborské ZOO si mohli pohladit některá domácí zvířátka. Hrad Kámen pak byl pěknou tečkou za vydařeným výletem. Nadšení dětí bylo pro pořadatele tou největší odměnou.

Skřítek Podzimníček navštívil Brzotice a sladce odměnil děti za básničku, kterou si pro něho připravily. Začátkem prosince do vsi přijel svatý Mikuláš a Brzotice se proměnily v opravdové peklo.

Na silvestrovské odpoledne byl pro děti připraven pochod. Po delším výšlapu si opekly buřty a rodiče se zahřáli svařákem. Večer se celá vesnice sešla v místní klubovně, aby všichni společně přivítali NOVÝ ROK 2015. Děti neusnuly a dokázaly být vzhůru až do konce roku starého.