Obec Loket
Obec Loketokr. Benešov

“Děti z jiné planety”

Příměstský tábor Loket 2022

Druhý prázdninový týden se již druhým rokem uspořádal příměstský tábor pro děti od 6 do 12 let. Kapacita byla naplněna, na táboře se sešlo 30 dětí. Letošní táborová hra zněla “NA JINÉ PLANETĚ”, podle které byl pro účastníky připraven program. Ten se vyvíjel i podle počasí, které nám krásně vycházelo.

První den se děti seznámily s tématem a společně jsme si nastavili pravidla na celý týden. Následně byli všichni rozděleni do 3 týmů, kde si vymysleli název své planety a namalovali si vlastní vlajku. Také jsme si zahráli pár her na seznámení a odpoledne jsme šli na procházku po okolí.

V úterý proběhlo dopolední tvoření magnetek a příprava na šipkovanou s úkoly. Tu děti splnily ještě před obědem. Po poledním klidu byla připravena běhací hra s lístečky s tajnou zprávou s mapou k pokladu pro každý tým.

Třetí den, tedy ve středu, jsme vyrazili do jihlavské ZOO, kde jsme strávili krásný den se zvířátky a na hřišti.

Ve čtvrtek jsme celé dopoledne malovali na trička vlastní motivy, a než nám trička zaschla, vydali jsme se pěšky do Brzotic na točenou zmrzlinu a ledovou tříšť. Po návratu jsme trička zafixovali zažehlením a děti si je odnesly domů.

Poslední den na nás čekalo soutěžní dopoledne - “OLYMPIÁDA”, kde bylo připraveno několik disciplín pro celé skupiny i jednotlivce. Na olympiádu za námi zavítal i pan starosta. Po obědě a poledním klidu proběhlo shrnutí celého týdne a vyhodnocení vítězného týmu. Úplně poslední aktivitou tábora bylo představení každé skupiny, které si připravovali během celého týdne. Přípravu děti nepodcenily, všichni jsme se náramně pobavili.

Práce s dětmi byla skvělá. Za poskytnutí prostor, finanční podporu a dárky dětem bychom rádi poděkovali panu starostovi Vladimíru Vackovi a paní Miladě Psotové, za obědy a každodenní dovážku děkujeme paní Lucii Brzoňové a také děkujeme rodičům za sladké, s láskou pečené svačinky :)

Datum vložení: 11. 8. 2022 13:13
Datum poslední aktualizace: 13. 3. 2023 7:08