Obec Loket
Obec Loketokr. Benešov

Koronavirová nákaza

Starosta obce ke koronavirové nákaze

Vážení spoluobčané,

v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu vládou ČR při výskytu koronaviru na Vás apeluji, abyste nová vládní nařízení dodržovali a chránili tak sebe a své okolí rouškou, šátkem, ústenkou...., abyste dodržovali základní hygienické návyky a nezdržovali se na veřejných prostranstvích.

V případě podezření z koronavirové nákazy postupujte podle nařízení vlády, popřípadě podle nařízení dalších orgánů (např. hygienické stanice). Tato nařízení se neustále mění, sledujte proto informace ve sdělovacích prostředcích, zůstávejte ve svých domovech a nepodléhejte panice. Dodržujte prosím všechna stanovená bezpečnostní opatření, jde o zdraví nás všech.

Světová zdravotnická organizace DOPORUČUJE ke snižování horečky léky s obsahem paracetamolu (paralen), NEDOPORUČUJE léky obsahující ibuprofen (nurofen).

K dnešnímu dni tj. 19. 3. 2020 žádná nákaza koronavirem SARS-CoV-2 nebyla na území obce Lokte prokázána. I tak Vám ale doporučuji vycházet ze svých domovů co nejméně, nákupy potravin dělat objemnější v delších časových horizontech, předzásobit se léky snižujícími teplotu  a při pohybu na veřejných prostrastvích používat nejenom roušky, ale podle možností i jednorázové rukavice.

S ohledem na to, že stále není jasné, kdy bude vláda schopna zajistit dostatek ochranných prostředků, jednám o zajištění ochranných roušek se společností Matsport Křivsoudov. Okamžitě po jejich obdržení Vám tyto roušky budeme distribuovat zdarma, pokud možno do každé rodiny přiměřené množství.

Naší povinností je v současné době Vám v rámci našich možnosti zabezpečit klidný život. Doufám, že se nám společnými silami podaří tuto nelehkou situaci překonat a náš život se vrátí do běžných podmínek.

Děkuji Vám, prosím vydržte
Vladimír Vacek, starosta